Veselības Jautājumi

Jautājumi Par Veselību

Šeit atradīsiet atbildes uz jautājumiem par veselību un informāciju, ko vērts zināt, ja plānojat ģimenes pieaugumu

Kas ir neauglība?

Neauglība tiek definēta kā saslimšana, ja pie regulārām dzimumattiecībām grūtniecība neiestājas gada laikā. Ir vairāki cēloņi, kāpēc pāri to nevar izdarīt bez medicīniskās palīdzības.

Vai par neauglību atbildīgas ir tikai sievietes?

Nē. 30% ir tādu iemeslu dēļ, kas ietekmē sievieti, piemēram, agrīna menopauze, endometrioze, olvadu problēmas, dzemdes un dzemdes kakla anomālijas vai ovulācijas traucējumi, taču tikpat – 30% ir tādu iemeslu dēļ, kas ietekmē vīrieti, piemēram, sēklinieku izmaiņas, iedzimta obstrukcija, prostatas patoloģijas, erektilās funkcijas traucējumu vai jebkura veida izmaiņas spermas analizē.

Kādi vēl mēdz būt neauglības cēloņi?

20% ir neizskaidrojamu cēloņu, bet tas nenozīmē, ka nav iemesla runāt par neauglību, bet tas nozīme, ka nav bijis iespējams noteikt precīzu tās cēloni. Atlikušie 20% ir saistīti ar jauktiem vai kombinētiem cēloņiem, kurā par neauglības cēloņiem var runāt abiem partneriem.

Ar ko ir saistīta sievietes neauglība?

80% gadījumu sievietes neauglība ir saistīta ar:

  • Vecumu: pēc 35 gadu vecuma samazinās reproduktīvā funkcija, kas ietekmē olšūnu kvalitāti. Pateicoties šiem cēloņiem pēc 40 gadiem grūtniecības iespējamība vairs ir mazāka par 10%.
  • Olvadu faktors:  iedzimtie defekti, infekcijas, pēc ķirurģiskas ārstēšanas, saaugumi u.c.
  • Endometrioze
  • Citi cēloņi: seksuāli transmisīvās slimības, hroniskas slimības, piemēram, diabēts, vēzis, vairogdziedzera darbības traucējumi, astma vai depresija. Medikamentu lietošana, piemēram, anti-depresanti.

Uzziniet ārstu viedokļus par šo tēmu

Title